Kdo jsem

Kdo jsem

Firma Piana Pánek zahájila svoji činnost v roce 1990. Petr Pánek, mechanik a provozovatel firmy patří mezi absolventy učebního oboru Mechanik klávesových hudebních nástrojů závodu "PETROF", kterou ukončil v roce 1989. Na chvíle kdy u svého mistra s touto profesí začínal dnes vzpomíná s pokorou. Byl to právě on kdo mu předal cenné zkušenosti tohoto oboru.

Image

On sám studoval 11 let hru na klavír. Piano mu učarovalo už v jeho 6 letech. Vášeň pro hru na tento nástroj se nakonec spojila s jeho láskou k mechanice těchto nástrojů.
Během své praxe se setkal se spoustou známých značek pian od Steinway & Sons, Bosendorfer, Petrof, Scholze, Bernstein po Yamaha, August Förster a další. Měl tu možnost pracovat i s nástroji minulého století. Je to pro něj vždy výzva přispět k oživení těchto nástrojů, které pak jejich majitelům přináší spousty vzpomínek a požitku z hudby.

0
Let zkušeností
spokojení zákazníci
0
Spokojených klientů
nejlepší ocenění mojí práce

Za svou kariéru jsem pracoval jak pro soukromé osoby a organizace, tak také pro divadla a umělecké školy a to jak u nás, tak také v zahraničí.

Mojí specializací je hlavně ladění pian a pianin ale také opravy všech mechanických částí nástroje. Zabývám se rovněž poradenskou činností, výkupem a prodejem pian a pianin. Mezi mé klienty patří např.
Rock&Roll Band Marcela Woodmana
Marek Kozák (klavírista, skladatel)
Pavel Vantuch (zakladatel serveru muzikant.cz)
Základní umělecké školy - Karviná, Ostrava Zábřeh, Havířov, Brušperk, Frýdlant nad Ostravicí, Frenštát pod Radhoštěm
Loutkové divadlo Ostrava, Divadlo Aréna Ostrava
a další...
Image

FAQ

Piano je poměrně mohutný a odolný nástroj a tak by se dalo říci, že nebude potřebovat zvláštní péči. Opak je ale pravdou. Je to velmi citlivý nástroj, který péči čas od času vyžaduje. Správná péče o piano znamená také, že ho pravidelně ladíte. Z dlouhodobého hlediska je to nejen rozumné, ale i ekonomické.

Časté Dotazy

Je potřeba piano ladit?

První odpověď je krátká ale jasná. . . bude znít určitě lépe. Podrobnější odpověď. . . Piano se přirozeně vlivem různých aspektů rozladí. Nejčastější příčinou je měnící se teplota v místnosti, přemisťováním a také pravidelným hraním. To je ale naprosto běžné u každého piana. Pokud svému pianu dopřejete odbornou péči, určitě vám to vrátí svými krásnými tóny.

Kontakty

Volejte
+420 603 355 484

Kde Sídlím

Adresa
Fryštátská 239, Karviná Fryštát